Jest dobrze!

with Brak komentarzy

Finansowanie społecznościowe ma niesamowitą moc. Twoja społeczność może spowodować, że unosić się będziesz z radości nad ziemią, a do tego pomoże zweryfikować pomysł i zdobyć środki na jego realizację!

Już dawno na wydarzeniach, gdzie pojawiał się temat crowdfundingu, rozmawialiśmy o tym, że pierwszym etapem dostawania jakichkolwiek grantów (czy innych dofinansowań) powinna być przeprowadzona z sukcesem kampania crowdfundingowa. To już się dzieje, ale pierwszy raz miałam przyjemność uczestniczyć w programie, który przyznawał grant, gdy z sukcesem przeprowadzona została kampania i zdobyto przynajmniej 10% wnioskowanej kwoty grantu!

Wyobrażasz sobie na pewno ile było przygotowań, gorących linii telefonicznych (nawet w środku nocy), niepewności, ale też radości, gdy pojawiały się pierwsze wpłaty oraz gdy przekraczaliśmy te magiczne 10%. Z dumą mogę powiedzieć, że wszystkie projekty spełniły warunek konieczny przyznania grantu i będą realizować swoje plany w 2019 roku ? A były to (w kolejności startu kampanii):

Mała architektura placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Tuchomiu: powstanie miejsce, z którego każdy będzie mógł skorzystać. Start kampanii odbył się na pikniku z okazji obchodów 100 lat Niepodległej Polski i bardzo szybko uzyskał potrzebne środki.

Teatr Dziecięcy Jantark: to wyjątkowy pomysł dzięki któremu kultura Kaszub jest nadal żywa. Misją Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Miszewie jest przekazanie dziecięcej radości jak największej ilości osób. Humor to ich drugie imię ?

Maszyna Integracji tworzona przez Fundację Kobiety Wędrowne: grupa kobiet z Kaukazu i z Polski zwraca naszą uwagę na tworzenie razem lepszego świata. Wymieniając się umiejętnościami i wspólnie spędzając czas chcą podziękować za dobro, które je spotkało, a jednocześnie nauczyć inne kobiety szycia, tak, by mogły utrzymać się i zmienić swoje życie na lepsze.

Festiwal Wrażliwy organizowany przez Fundację Zostaw Swój Ślad. Zdecydowałyśmy, że pierwszym krokiem będzie pozyskanie środków na wspaniałe statuetki, które są nagrodami na Festiwalu. To ważny projekt, koniecznie poznaj go lepiej i pokochaj tak, jak ja <3

ZeroBan Fundacji „Nielada Historia”. ZeroBan to produkcja  gadżetów z niepotrzebnych banerów. To projekt, który zakłada nie tylko recykling zużytych banerów reklamowych i eventowych, ale także stworzenie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

To była 4. edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerem Głównym jest POLPHARMA S.A., Partnerem LPP S.A., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION.

Kampania crowfundingowa była ostatnim etapem konkursu i od jej powodzenia zależało podpisanie umowy na grant, który ma zostać zrealizowany w 2019 roku.

Ale to jeszcze nie koniec dobroci w grudniu! Ponoć pierwszy milion trzeba ukraść… Bzdura! Można go pozyskać w kampanii ? Dopiero co padł milion w polskich kampaniach crowdfundingowych, a gdy ta magiczna granica została przekroczona, to teraz może być już tylko ciekawiej. Z resztą zobacz koniecznie TEN PROJEKT

Kolejny rekord pobity, tym razem w udziałówce. To gałąź, która rozwija się szybko i tu też robi się bardzo ciekawie! Przekonaj się i kup sobie browar, bo jeszcze możesz 🙂

Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, ale to był dobry rok. Było dużo kampanii, ciekawych projektów, sukcesów i porażek, z których trzeba wyciągnąć potrzebne lekcje.

Jest bardzo dobrze. Trochę crowdfundingowych planów na 2019 już znam, więc nudno na pewno nie będzie!